Як налаштувати дітей на ефективне навчання вдома. Поради батькам
Під час карантину і діти, і батьки перебувають у стані стресу. Більшість відчуває загальну тривогу від невизначеності, від зміни звичного режиму та різних обмежень. За таких обставин діти потребують ще більшої батьківської підтримки та допомоги. Проте не всі батьки розуміють, що для їхніх дітей дуже важливим є саме емоційний контакт з ними.
- Перші два тижні карантину – це був період адаптації, коли всі тільки напрацьовували новий досвід, нові моделі поведінки зі своїми оточуючими.
- Також слід врахувати той момент, що батьки не є педагогами, у них не завжди достатньо потрібних професійних навичок, щоб пояснити дитині навчальний матеріал з різних предметів. Вони дуже емоційно реагують на успіхи та невдачі своїх дітей тоді, коли потрібно проявити витримку та спокій.
- Важливо пам’ятати, що учнів не можна цілий день заставляти виконувати домашні завдання. Школа - це не все життя дитини, особливо зараз! Діти і без того відчувають себе незрозуміло за що покараними.
- Коли школяр бачить велику кількість завдань, у нього може початися паніка. У цьому випадку обов’язком батьків є допомогти структурувати підхід до навчання, складати з дітьми план, з чого починати вчитися, а що можна зробити пізніше.
- Крім того слід часто провітрювати помешкання, дбати про свіже повітря під час занять дитини. Адже постійне перебування в задусі може спричинити до зниження активності, швидкої втомлюваності організму і навіть до істерики.
Зараз дійсно непростий час і випробування для нас, тому бажаємо здоров’я, успіхів та наснаги всім учасникам освітнього процесу!
Психологічна служба ліцею №12 імені І.Франка:
Практичний психолог - Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com
Соціальний педагог - Адамчук Галина Василівна adamgalina2410@gmail.com