Ваша дитина — першокласник!
Перший рік навчання дитини в школі – це серйозне випробування для батьків - випробування їхньої життєвої стійкості, доброти, чуйності. Важливо, щоб першокласник відчував їхню підтримку. Віра батьків в успіх, спокій, рівновага допоможуть упоратися з усіма труднощами.
Психологічне напруження, що виникає у першокласників, є реакцією на незвичну обстановку. Воно підсилюється фізичним. Адже новий режим життя передбачає підвищену працездатність. У школі треба уважно слухати вчителя, бути слухняним на уроках, уміти підпорядковуватись правилам. Для успішної адаптації першокласників важливу роль відіграє їхня готовність до навчання, яка включає у себе такі елементи:
- Педагогічна готовність – навики читання, лічби, письма, малювання, хороший словниковий запас, загальна обізнаність.
- Інтелектуальна готовність – спостережливість, розвиток уяви, вміння орієнтуватись у просторі і часі, розвиток мислення, тонкої моторики руки, хороша пам'ять.
- Мотиваційна готовність – пізнавальні інтереси, бажання освоїти роль школяра (хоче ходити в школу, мати шкільне приладдя)
- Емоційно-вольова готовність – вміння керувати своєю поведінкою на уроках і перервах, зберігати працездатність на протязі одного уроку та на протязі одного дня, вміння регулювати свої емоції, переключати увагу.
- Комунікативна готовність – вміння встановити контакт з учителем, з ровесниками, вміння увійти в дитячий колектив і знайти своє місце у ньому, вміння виконувати спільну діяльність.
Впродовж першого року навчання дитина понад усе потребує підтримки батьків. У неї формуються стосунки з дорослими, з’являється розуміння, що з нею хтось хоче дружити, а хтось –ні. У дитини складається свій погляд на себе. І якщо ви хочете виховати спокійну і впевнену у собі людину, - обов’язково хваліть і підтримуйте своїх дітей!