Як навчитися слухати та чути свою дитину

Дата: 20 березня 2021 о 08:22

Як навчитися слухати та чути свою дитину

Дитина є особистістю, яку потрібно поважати, розуміти, підтримувати. А для цього нам, дорослим, потрібно вміти її слухати й чути. Коли ми розв’язуємо проблеми, що стосуються самої дитини, то мало приділяємо увагу її поглядам, думці… Намагаємось нав’язати їй своє доросле бачення.

Треба вчитися слухати своїх дітей, адже той, хто вміє слухати, зможе відкрити для себе нове розуміння, а також побачити в своїй дитині себе самого – свої образи, забаганки, невдоволення.

Чимало дорослих вважає, що коли діти намагаються висловити якусь серйозну думку – це дуже кумедно. При цьому можуть сміятися, вважаючи, що дитина нічого важливого сказати не може. У цей час дитина здобуває гіркий досвід глузування від людей, яким довіряє найбільше у світі. Коли дитина буде постійно спостерігати таку реакцію батьків, то може взагалі замкнутися, і нічого ніколи більше не розповісти.

Тому нам, дорослим, важливо показати дитині, що її хочуть та можуть вислухати, почути її невдоволення, роздратованість, неприязнь. Не треба поспішати, потрібно дати їй час. Діти інколи хочуть міркувати на важливі теми і говорити про складні для себе речі. Необхідно знайти слова, які не роздратують дитину ще більше, а навпаки, налаштують на спільне обговорення того, що її турбує.

Не залишайте своїх дітей наодинці зі своїми проблемами!

Будьте уважні до того чи змінився їх настрій, чи погано себе почувають, чи щось їх турбує...

Постарайтеся приділити їм час - разом щось зробити, разом піти на прогулянку,  разом подивитися і обговорити фільм.

Поцікавтеся хобі вашої дитини, зацікавте її  спортом, читанням, творчістю, плануйте ваше спільне дозвілля.

Наші діти не можуть бути нам байдужі! Так, їм зараз психологічно важко – дистанційне навчання, погана погода, брак спілкування. Але ми маємо бути прикладом любові і турботи для них!

Хочеться попросити: спитайте  у ваших дітей, як справи? Як себе почувають? Чи нічого не турбує? Чи мають друзів і хто вони? Чого б хотіли? Скажіть, що Ви ЛЮБИТЕ їх і підтримаєте в будь-якій ситуації, що вони ЦІННІ Вам як Божий дар! Повірте, в даний час це дуже актуально!