Готуємо дитину до школи <Психологічна служба ліцею>
Вступ до школи — це початок нового етапу в житті дитини, входження її у світ знань, нових прав та обов’язків, складних і різноманітних взаємин з дорослими й однолітками.
Дитина-школяр гармонійно розвивається тоді, коли їй забезпечується правильна гігієна, збалансоване харчування, заняття, що відповідають її розумовим та фізичним здібностям, прогулянки на свіжому повітрі, можливість займатися фізичною культурою. Відсутність якогось одного із цих чинників завдає шкоди її здоров’ю. Також впродовж першого класу дитина має «навчити вчитися», бути наполегливою та терплячою. Батькам слід заохочувати її досягати успіхів, непомітно й ненав’язливо допомагаючи в цьому.
Пропонуємо декілька порад, які допоможуть батькам першокласників організувати навчання своєї дитини.
- Не перевантажуйте новою інформацією. Якщо будете тиснути на дитину з читанням і розв’язуванням прикладів, то можете викликати у неї негативні емоції з приводу школи. Будь-яке навчання повинно відбуватися в ігровій, а не примусовій формі.
- Розповідайте позитивні історії зі свого шкільного життя. Це дозволить сформувати у майбутнього школяра позитивне ставлення до школи.
- Не лякайте школою. Не говоріть дитині, що у неї "закінчилося дитинство", не розповідайте про труднощі, підтримуйте та заохочуйте!
- Купуйте шкільне приладдя разом з дитиною. Це дасть можливість відчути себе залученим до організації свого навчання у школі. Нехай дитина сама вибере собі шкільне приладдя, звикне до нових для неї речей.
- Грайте у школу. Хай всі іграшки вашої дитини підуть у перший клас, а найулюбленіша стане вчителем. У такій грі можна пояснити основні шкільні правила: як сидіти за партою, як відповідати на уроці, що робити на перерві.
- Починайте застосовувати новий розпорядок дня. За декілька тижнів до школи потрібно використовувати такий режим дня, який буде під час навчання. Дуже важливо сформувати у дитини уявлення про те, що за чим потрібно робити вранці і ввечері.
- Тренуйте увагу, пам'ять, розвивайте мислення. Використовуйте різноманітні ігри, завдання , які дають можливість зацікавити дитину та розвивати психічні процеси дитини.
Психологічна служба ліцею №12 імені І.Франка:
Практичний психолог- Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com
Соціальний педагог - Адамчук Галина Василівна adamgalina2410@gmail.com