Пам’ятка для батьків. Сім правил збору портфеля <Психологічна служба ліцею>

Дата: 29 серпня 2021 о 07:47, Оновлено 29 серпня 2021 о 07:50

Правило 1. Щоб добре орієнтуватися у власному портфелі, дитина повинна самостійно його збирати та розбирати. Інакше, замість того, щоб слухати вчителя, велика частина уроку  припадатиме на пошук у портфелі необхідних речей.

Правило 2. Портфель треба збирати щодня, оскільки там може скупчуватися безліч непотрібних  речей (папірців, крихт і т. д.). Тому весь вміст портфеля щодня слід виймати, викидати сміття і складати назад в портфель тільки необхідні речі.

Правило 3. Нічого зайвого. Завдання батьків - стежити, щоб портфель дитини не був занадто важким. Згідно санітарних норм, вага портфеля першокласника не повинна перевищувати більше трьох кілограм. Спочатку батькам доведеться контролювати, що дитина кладе в портфель, а потім вона робитиме це самостійно.

Правило 4. Речі особистої гігієни. У дитячому портфелі завжди повинні лежати невеликий рулон туалетного паперу, вологі серветки, антисептик, щоб при потребі дитина могла цим скористатися.

Правило 5. Окремі контейнери для їжі. Незалежно від того, яку їжу ви даватимете дитині, для неї потрібні спеціальні контейнери з кришкою, що щільно закривається, щоб не забруднити шкільне приладдя, і запах їжі не поширювався навколо.

Правило 6. Іграшки залишаються вдома. Якщо дитина дуже наполягає, то слід домовитися, що ними можна гратися тільки на перерві чи на групі продовженого дня.

Правило 7. Мінімум дорого вартісних речей. Суперечливим є дотепер питання щодо наявності мобільного телефона, який не є предметом першої необхідності. Якщо ви все-таки вважаєте, що телефон дитині потрібний, то слід пояснити, що під час уроків не можна ним користуватися і тримати у рюкзаку, вимкнувши звук.

Давайте зробимо все можливе, щоб перші кроки, зроблені кожною дитиною у шкільному світі, були для неї та всіх її рідних радісними і впевненими!

Практичний психолог- Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com

Соціальний педагог - Адамчук Галина Василівна     adamgalina2410@gmail.com