Як ефективно спланувати час учням в умовах дистанційного навчання <Психологічна служба ліцею>

Дата: 4 лютого 2022 о 11:06, Оновлено 4 лютого 2022 о 11:13

Чи задумувалися ви над тим, скільки триває робочий день школяра? Результати дослідження показують, що приблизно 12 год! Це уроки, виконання домашніх завдань, споживання їжі, короткий відпочинок, а ще відвідування закладів позашкільної освіти, додаткові заняття з навчальних предметів, хобі… Зрозуміло, що  такий насичений розпорядок дня може спричинити до погіршення навчальної успішності, підвищення тривожності та виникнення стресів. Допомогти у цій ситуації може тайм-менеджмент - вміння ефективно спланувати свій час, що є важливою навичкою кожної успішної особистості. В умовах дистанційного навчання це вміння вкрай потрібне школярам! На відміну від звичайного шкільного режиму, коли час навантаження та відпочинку регламентується стандартною тривалістю уроків та перерв, під час дистанційного навчання учні мають навчитися розподіляти свій час самостійно, встигаючи як навчатись, так і відпочивати.

Ось декілька важливих порад щодо планування часу:

• Розумно та виважено поводиться той, хто вміє поставити цілі, кому зрозуміло, що потрібно зробити, щоб їх досягти.

• Важливо складати список завдань, які потрібно виконати, і виконувати найважливіше завдання першим. Ви не зможете ефективно керувати своїм часом, якщо будете зволікати.

• Потрібно вміти організувати все навколо себе. Вносити невеликі зміни в своє життя і самоорганізацію — знаходити кожній речі своє місце.

• Намагатися долати стреси шляхом планування завдань, які потрібно виконати. Кожного дня робити список всього, що на цьому тижні вже виконали, досягли, що вдалося! Адже зосередженість на успіхах, зменшує стрес.

• Не чинити опір. Коли ви стикаєтесь з невдачею, то не слід зациклюватися на тому, що зроблено не так, а робити для себе висновки і рухатися вперед. Тільки наполеглива праця і старанність допомагають долати перешкоди та досягати успіху.

• Карантин, дистанційне навчання – це ідеальний час, щоб навчитися чогось нового, поглибити рівень знань з певного предмета, знайти собі хобі, зайнятися улюбленими справами, зробити щось корисне для оточуючих.

Знаходьте час для роботи – це умова успіху.

Знаходьте час для роздумів – це джерело сили.

Знаходьте час для читання – це основа знань.

Знаходьте час для дружби – це умова щастя.

Знаходьте час для мрії – це шлях до зірок

Практичний психолог - Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com

Соціальний педагог - Адамчук Галина Василівна adamgalina2410@gmail.com