1 червня - Міжнародний день захисту дітей <Психологічна служба ліцею>

Дата: 1 червня 2022 о 05:07, Оновлено 1 червня 2022 о 05:18

1 червня - Міжнародний день захисту дітей

Уже традиційно 1 червня відзначається Міжнародний день захисту дітей – прекрасне свято радості та надії. Саме в дітях продовження роду людського й здійснення мрій та сподівань на краще. День захисту дітей – це нагадування суспільству про необхідність захищати права дитини.

У Міжнародного дня захисту дітей є свій прапор. На зеленому тлі, навколо символа Землі, розміщені стилізовані фігурки ‒ червона, жовта, синя, біла та чорна. Ці людські фігурки символізують різноманітність і терпимість. Знак Землі в центрі ‒ це символ нашого спільного дому.

Рішення про відзначення Міжнародного дня захисту дітей саме 1 червня прийняла Міжнародна демократична федерація жінок у листопаді 1949 року. Перший Міжнародний день захисту дітей було відзначено ще в 1950 році. ООН підтримала ініціативу федерації та оголосила захист прав, здоров'я і життя дитини одним із пріоритетів у своїй діяльності.

В Україні цей день відзначається із 1998 року. У 1991 році Україна приєдналася до Конвенції ООН про права дитини, згідно з якою кожна держава зобов'язана поважати та заохочувати право дитини на всебічну участь у культурному і творчому житті, забезпечувати їй повноцінне дозвілля й відпочинок та сприяти наданню для цього відповідних можливостей.
Сьогодні перед Україною постають нові виклики у сфері захисту прав дітей у зв'язку з ескалацією насильства, бойових дій на території нашої держави.
Тому саме у цей день хочеться побажати кожній дитині міцної сім’ї, безтурботного дитинства, якомога довше залишатися дитиною - веселою, радісною, щасливою. Хочеться побажати, щоб кожна дитина була здорова і оточена турботою батьків. Нехай небо над головою завжди буде мирним, кожен новий день — добрим та цікавим. А батькам - терпіння, доброти, ніжності, бо саме вони відповідають за щасливе і безпечне дитинство своїх дітей!

Дитина завжди здатна дати дорослому три уроки :

• вона весела без будь-якої причини,

• завжди чимось зайнята,

• вміє будь-якою ціною домагатися бажаного.

Практичний психолог Ліцею №12 імені Івана Франка - Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com