Проведення заходів в рамках акції «16 днів проти насильства»
З 25 листопада до 10 грудня в усьому світі проводиться акція «16 днів проти насильства» з метою привернення уваги до проблем подолання будь-яких форм насильства, у тому числі насильства в сім’ях, жорстокого поводження з дітьми, протидії торгівлі людьми та захисту прав жінок. «16 днів проти насильства» – це нагода ще раз нагадати громадськості про існування цих проблем у суспільстві, підвищити рівень обізнаності людей щодо усіх форм насильства, продовжити процес створення недискримінаційного простору для життя, розвитку і професійного зростання кожної людини.
Впродовж акції «16 днів проти насильства» психологічною службою Ліцею №12 імені Івана Франка (Самолюк Н.Я., Адамчук Г.В.) з метою профілактики насильства та булінгу проводились практичні заняття, виховні години, психологічні майстерні з учнями 5, 6 класів за програмою «Поговоримо відверто» на теми: «Ні насильству. Як вберегти себе та інших», «Правила поведінки в конфліктних ситуаціях», «Дружба. Як будувати стосунки з іншими», «Що для тебе означає бути толерантним?». Метою заходів було сформувати уявлення школярів про проблему насилля й жорстокості, булінгу, їх наслідків для дитини та інших членів родини; обговорити питання, як захиститися від будь-якого насильства; виховувати вміння попереджувати жорстоке поводження з людьми; формувати толерантність, доброзичливість, відповідальність за свої вчинки.
Особлива увага зверталась на емоційну підтримку учнів, удосконалення навичок працювати в команді, створення сприятливої атмосфери в класному колективі. Теми проведених заходів для школярів ліцею є актуальними. Вони активно включалися в роботу, висловлювали свої думки, обговорювали ситуації та шукали шляхи виходу з проблеми.
Пам’ятка дітям « Як уникнути насильства»
- Уникайте спілкування з малознайомими та незнайомими людьми.
- У разі, коли навіть знайома людина пропонує вам зробити щось «недобре» «заборонене», «таємниче» – відмовтесь.
- Пам’ятайте! Ніхто не має права вас до чогось насильно примушувати. У разі небезпеки виказуйте активний супротив – кричіть, бороніться. Активні дії злякають нападника.
- У сім’ї ви маєте право на те, щоб до вас ставились з повагою, не ображали.
- Пам’ятайте, що насильство над вами, здійснене вашими батьками, не є нормою життя. Насилля – неприпустима річ у стосунках з людьми.
- Ви маєте право на захист, якщо навіть найрідніші люди принижують вас.
- Поділіться своїми проблемами з учителем, класним керівником, психологом, соціальним педагогом, зверніться до поліції.
- Ви маєте право висловлювати та відстоювати свою думку. Чітко та однозначно висловлюйте осуд щодо насильницької поведінки взагалі.
- Навчіться розрізняти «добро» і «зло». Все, що принижує людську гідність, - є зло, все, що звеличує гідність людини, - добро.
Психологічна служба Ліцею №12 імені Івана Франка:
Практичний психолог - Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com
Соціальний педагог - Адамчук Галина Василівна adamgalina2410@gmail.com