День безпечного Інтернету

Дата: 7 лютого о 12:13, Оновлено 8 лютого о 20:09

Про безпеку в Інтернеті

6 лютого 2024 року у світі відзначається День безпечного Інтернету, який запровадили з метою поширення безпечного та позитивного використання цифрових технологій, особливо дітьми й молоддю.

Обставини склались так, що хочемо ми того чи ні, але більшість свого часу ми мусимо проводити за комп’ютерами, в Інтернеті, який надає нам неймовірні можливості для здійснення відкриттів, спілкування й творчості. Але оскільки з самого початку Інтернет розвивався без будь-якого контролю, сьогодні він містить величезну кількість інформації, яка є не завжди безпечною для кожного з нас. Тому і виникає проблема безпеки в Інтернеті.

Перш за все хочеться  відзначити, як з користю може використовуватись Інтернет:

• Якщо ви віддаєте перевагу іграм, то це сприятиме вашому розвитку при дотриманні часових обмежень. Інакше віртуальні ігри можуть швидко стати сенсом життя, а реального спілкування ви будете уникати.
  • Також ви часто використовуєте  Інтернет для віртуального спілкування з однолітками в мережі. Але тут теж необхідно дотримуватись міри, і тоді Інтернет стане кожному помічником у подоланні бар'єрів спілкування, джерелом необхідної інформації для уроків і просто – музики, картинок та фотографій, мультфільмів і позитивних емоцій.
  • Таким чином дозоване перебування в Інтернеті є корисним, але  крім корисної сторони цього надбання людства у Всесвітній павутині присутній також шкідливий  контент, який  для необережних та недосвідчених користувачів може бути небезпечним в духовному, емоційному, матеріальному плані, приносити шкоду для життя та здоров’я.
  • Загрози Інтернету зводяться до мінімуму, якщо  у вас довірливі відносини з батьками, які допоможуть розібратися  у тих питаннях, що є незрозумілими, невідомими, несуть сумнівну  інформацію. Важливо обговорити з дорослими, які сайти ви можете відвідувати.
  • Слід дотримуватись певних правил спілкування з іншими користувачами, ставитись до інших з повагою, не розповідати стороннім про себе, свою родину, свій вік, адресу, графік роботи та професію батьків і т. д.
  • Не переходити за невідомими посиланнями, які були надіслані у приватні повідомлення у будь-якій соціальній мережі чи месенджері. Адже за ними можуть ховатись хакерські атаки.
  • Якщо до вас хтось пише з проханням допомоги або виконати спеціальне завдання, важливо, щоб ви повідомили про це дорослим. Разом зробити скріншот групи, повідомлень та через онлайн форму звернутись до кіберполіції — https://ticket.cyberpolice.gov.ua/

Що варто зробити:

• Ваш профіль  у соціальних мережах варто зробити закритим: щоб писати до вас, переглядати вміст сторінки могли лише ті, кого ви  додаєте у «друзі».
  • Все, що ви пишете та публікуєте в мережі, навіть у приватних повідомленнях, назавжди залишається в Інтернеті. Тому перед публікацією ще раз оцініть, чи може будь-яким чином ця інформація нашкодити вам або вашим близьким. А під час війни — нашим містам та захисникам.

Практичний психолог Ліцею №12 імені Івана Франка - Самолюк Наталія Ярославівна natalysamolyuk33@gmail.com